Nooruse unenägu 2009

Kõige uuenduslikum rahvalaulude töötluste lavastuslik kontsert sel suvel Põltsamaa lossihoovis!
Põltsamaa Fest 2009 Põltsamaa lossihoovis on põnev ja omanäoline sündmus, mis kaasab noori ja andekaid muusikuid klassikalise- ja pärimusmuusika valdkonnast. Etendus-kontserdil “Nooruse unenägu“ esitavad noorte naiste koor MIINA ja pärimus-ja fusioonansambli PAABEL energilised muusikud oma nägemuse tuntud rahvalauludest ning töötlusi Miina Härma tuntud koorimuusikast (Ei saa mitte vaiki olla, Lauliku lapsepõli jt.).

Rahvalauludest inspireeritud kontsert jutustab eluringi tähtsamatest sündmustest: lapsepõlvest, kasvamisest, mängudest, teineteise ja armastuse otsimisest-leidmisest, pidutsemisest ja pulmadest.
Kontserdi esimeses pooles etenduvad eesti rahvalaulud pillidele ja lauljatele Veljo Tormise töötluses. Eelmisel aastal Juu jääb festivalil ettekandele tulnud lavastus “Mängud murul” on sel aastal spetsiaalselt seatud Põltsamaa lossihoovi rohelusse. Esitajateks haruldane noortest lauljatest koosnev noorte naiste koor MIINA, solistid Veronika Portsmuth ja Kadri Voorand, kaastegev rahvatantsurühm Tuurit-Tuurit. Kostüümid Liina Viira, lavastaja Teet Kask.
Kontserdi teises pooles musitseerivad koos MIINA ning PAABEL, kes esitavad eesti kullafondi kuuluvaid Miina Härma koorilaule uues kuues. Tänavu 145. sünniaastapäeva tähistava eesti esimese naishelilooja laulud on bändile ja koorile põnevalt seadnud Põltsamaalt pärit noor helilooja Kristo Matson.
Kriitikud on ansamblit PAABEL hinnanud üheks põnevamaks uueks muusikakollektiiviks Eestis. Paabel on mõttesähvatus, katsetus läheneda pärimusmuusikale vabameelselt, saades inspiratsiooni bändisisesest sünergiast. Ansambel koosneb viiest liikmest, kellest neli õpivad jazzmuusikat ja üks pärimusmuusikat. Nende muusika on tugev pärimuslik sümbioos, mida on mõjutanud põhiliselt jazz-, pärimus- ning rockmuusika. Oma pärimusmuusikast tuttava kordustepõhise kõla, džässilike rütmikeerdkäikude ja harmooniahüpetega ning rokiliku live-energiaga töötab Paabel mõjusa elusmuusika ansamblina. www.paabel.com
Noorte naiste koor MIINA on klassikaline naiskoor, keda võib repertuaari järgi liigitada vana-uus kooriks: esitatakse nii eesti rahvusromantilist koorimuusikat kui ka Põhjamaade heliloojate põnevat uudisloomingut. Koor ja selle lauljad on osalenud mitmetes professionaalsetes projektides (kontserdid ja etendused) koostöös erinevate Eesti muusikaorganisatsioonidega. Pidev ja tihe koostöö toimub Nargen Festivali ja Tõnu Kaljustega. www.nordart.ee

Kontsert on vaheajaga.
Piletid Piletilevist: täispilet 150.-, sooduspilet 125.-
Lapsele kuni 7 a. on sissepääs tasuta.
Sissepääs avatakse kell 19:00.

Treiler: