Päike läbi tuhapilve 2010

„PÄIKE LÄBI TUHAPILVE”

21.mail 2010 kell 20.00
Tallinnas Hobuveski saalis

….ära karda pimedust, see on valguse kodu….
…. kui poleks taevas nii tume me kohal,
siis iial ei näeks me tähti helendamas nii kirkalt…..

MTÜ NordArt Groupil on hea meel kutsuda Sind järjekordsele Põhjamaade kontserdile!

Kontserdil põimuvad kolme maa – Eesti, Islandi ja Rootsi – muusikud ja muusika. Ajaloolise Hobuveski saalis avaneb uue muusika maailm, milles aga leidub jälgi ka aegadetagusest põhjamaade rahvaste muusikast. Laiali hargnevad jutustused valgusest ja pimedusest ja maast ja taevast; peegeldatakse mõtteid, kuidas läbi erinevate vaatenurkade võivad vastandid teiseneda ja tuntud muutuda hoopis millekski tundmatuks, või vastupidi.

…terve võib haigestuda, ja valge võib saada mustaks, ja külm soojaks, ja täpselt samuti muutuda heast halvaks ja halvast heaks…kui suunduda heale tegevusele, siis astutakse kas või väikene samm paremuse poole. Ja siis võidakse ilmselt kas täiesti muutuda või saavutada väga suurt edu.. on järjest kergem kalduda voorusele, kui tühine esimene samm ka polnud… ja kui see pidevalt jätkub, viib see lõpuks vastandliku seisundini, kui aeg seda ei takista.
Aristoteles

Kontserdil kõlab eesti rahvamuusikaga põimituna Karin Rehnqvisti, Pàll Ragnar Pàlssoni ja Hreidar Ingi Thorsteinssoni looming.
Rootsi helilooja Karin Rehnqvist (sünd.1957) on hinnatud kunst-ja rahvamuusika oskusliku põimimise ning kõrgetasemelise noortele lauljatele ja ansamblitele mõeldud repertuaari kirjutamise poolest. Rehnqvisti teoste nimekiri on ulatuslik ja mitmekülgne, kontserdil esitatakse tema teoseid naiskoorile („Songs from the Earth”, „Ingenting” jt.) Islandi helilooja Hreidar Ingi Thorsteinssoni (sünd. 1978) loomingust tuleb ettekandele 2007.aastal valminud isale pühendatud „Requiem”-i viimane osa „In Paradisum”. Islandilt, Reykjavikist pärit, hetkel Tallinnas resideeruv helilooja Pàll Ragnar Pàlsson (sünd.1977) on olnud muusik kogu oma elu: õppides, mängides rock-bändides, albumeid välja andes ning kontsertidel üles astudes. Viimastel aastatel on ta end täielikult pühendanud komponeerimisele ning 2009.aasta sügisest õpib ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris Helena Tulve juhendamisel.
Kontserdil toimub Pàll Ragnar Pàlssoni teose „Brekkukoti talu kroonika” solistile, segakoorile, harmooniumile ja instrumentaalansamblile esiettekanne. Dirigent Veronika Portsmuthi (Eesti) tegevus on suunatud uuele Põhjamaade koorimuusikale ja kultuurile ning selle tutvustamisele Eestis. 2008. aasta septembris tõi ta erinevate Põhjamaade kunstinke viljaka koostöö tulemusena eesti publiku ette esimese Fääri saarte ooperi, helilooja Sunleif Rasmusseni “Hullu mehe aias” (2006). Hetkel õpib ta Eesti Muusika-ja Teatriakadeemia doktorantuuris Tõnu Kaljuste juhendamisel.

Kontserdil esinevad NordArt Ensemble, solist Tui Hirv, noorte naiste koor MIINA ja lauljate ühendus I.C.E.

Kontserdi kunstiline juht ja dirigent Veronika Portsmuth.

Müügil Piletilevis ja tund aega enne algust kohapeal.

Sissepääs alates kell 19:00.
Kestus 1 tund 15 min (ilma vaheajata).
Fotoaparaat, kaamera – lubatud.
Ligipääs ratastooliga – olemas.